Przedszkole nr 82 Poznań

Przedszkole 82 w Poznaniu

Nasze przedszkole mieści się w piętrowym budynku wokół którego znajduje się ogród zabezpieczony ogrodzeniem. Przestronny ogród wyposażony jest w urządzenia, zapewniające dzieciom bezpieczny odpoczynek i atrakcje na świeżym powietrzu. Podzielony jest on na trzy strefy: w pierwszej- dzieci mogą bawić się w dwóch dużych piaskownicach, w drugiej- dzieci mają do dyspozycji plac zabaw z przeszkodami, zjeżdżalniami, huśtawkami oraz karuzelą. W trzeciej strefie dzieci grają w piłkę i uczestniczą w zabawach ruchowych.

Przedszkole posiada cztery oddziały:
Biedronki - grupa dzieci najmłodszych
Świerszcze - grupa dzieci średnich
Pszczoły - grupa dzieci starszych
Motyle - grupa dzieci najstarszych tzw. "zerówka"

Wszystkie sale wyposażone są w pomoce dydaktyczne, posiadają kąciki zabaw tematycznych, kąciki wypoczynkowe i inne meble, służące do zabawy, nauki i relaksu. Dzieci mają do dyspozycji wiele zabawek pobudzających różnorodne strefy aktywności, a przestrzeń w salach sprzyja podejmowaniu przez dzieci najróżniejszych zabaw z ich wykorzystaniem. Warto dodać, że baza zabawek jest systematycznie wzbogacana i odnawiana.

Łazienki znajdują się na każdym piętrze i dostosowane są do wieku dzieci. W szatni przedszkolnej została utworzona biblioteka samoobsługowa, z której mogą korzystać nasi podopieczni. Ponadto przedszkole wyposażone jest w oddzielny gabinet, w którym odbywają się dodatkowe zajęcia dla dzieci objętych pomocą logopedyczna i psychologiczną, a także w wyremontowaną jadalnię, w której posiłki spożywają dwie najmłodsze grup ( Biedronki i Świerszcze ). Przedszkole dysponuje własną kuchnią, gdzie codziennie przygotowywane są smaczne i urozmaicone posiłki.

Zdrowo się odżywiamy

Nasza kuchnia nastawiona jest na zdrowe żywienie. Dbamy o zdrowe nawyki żywieniowe i wzmacniamy odporność naszych dzieci, dlatego w jadłospisie znajduje się dużo owoców, warzyw, kasz, oraz makaronów razowych.W maksymalnym stopniu ograniczone jest używanie soli, a biały cukier staramy się zastąpić miodem. Nie używamy produktów dosładzanych jak soki, czy jogurty smakowe. Dzieci mają stały dostęp do wody. Współpracujemy z dostawcami, którzy duży nacisk stawiają na zdrowe produkty, oraz produkty z manufaktur ( pierogi, konfitury, miody ).

NASZĄ KUCHNIĘ WYRÓŻNIA:

-zbilansowane i urozmaicone jadłospisy,
- śniadania w dwóch najstarszych grupach podawane w postaci szwedzkiego stołu,
- potrawy przygotowane zgodnie z wymaganiami przeznaczonymi dla dzieci,
- wysokiej jakości produkty,
- dzieci mają możliwość dokładek,
- posiłki przygotowywane przez PANIE KUCHARKI z wielkim sercem i super smakiem,

A czasem zdarza się, ze nasze dzieci układają jadłospis wg własnych upodobań i marzeń kulinarnych.


Nasza kadra

W przedszkolu zatrudniona jest ośmioosobowa, wykwalifikowana kadra pedagogiczna. Jest to zespół twórczy, kreatywny, poszukujący nowoczesnych i nowych rozwiązań, dobrze zintegrowany i współpracujący ze sobą, dobrze zorientowany w przemianach współczesnej edukacji, nastawiony na zdobywanie wysokich kwalifikacji, ustawiczne doskonalący się zawodowo w ramach zorganizowanych form instytucjonalnych i WDN. Ważną grupą, która współtworzy obraz przedszkola jest zespół pracowników administracyjno - obsługowych. Pomimo krótkiego okresu wspólnej pracy udało się spowodować, że wszyscy pracownicy czują się ważni i odpowiedzialni za swoje stanowiska pracy. Każdy zna zakres swoich obowiązków i sumiennie je wykonuje. Sprzyja temu atmosfera przyjaźni i wzajemnego zrozumienia.


DYREKTOR PRZEDSZKOLA
Elwira Henciel - Olkiewicz

NAUCZYCIELE
Joanna Girzycka
Dorota Lewek
Aleksandra Majerowicz
Agnieszka Nawrocka-Świtalska
Magdalena Tuszyńska
Aleksandra Zaucha
Barbara Zdanowska

POMOCE NAUCZYCIELI
Aleksandra Deutschamann
Aneta Dębkowska
Sylwia Płonka
Monika Szymańska

ADMINISTRACJA
Aneta Tylkowska

KUCHNIA
Marlena Blinkiewicz
Małgorzata Matkowska

PRACOWNICY TECHNICZNI
Ryszard Henciel
Wojciech Kroll

LOGOPEDA
Aleksandra Zaucha

PSYCHOLOG
Aleksandra Kubiak