Witaj w Przedszkolnej Bibliotece!

Cieszymy się, że odwiedzasz naszą bibliotekę, stworzoną specjalnie z myślą o najmłodszych czytelnikach. Nasza misja to inspirować dzieci do miłości do czytania, rozwijania wyobraźni i odkrywania nowych światów poprzez książki.

Co oferujemy:

1. Bogaty wybór książek: W naszej bibliotece znajdziesz różnorodne tytuły dostosowane do wieku i zainteresowań dzieci. Od klasycznych baśni po nowoczesne opowieści, mamy wszystko, czego potrzebujesz, by rozpalić pasję czytania u Twojego dziecka.
  2. Wypożyczanie na tydzień: Każde dziecko może wypożyczyć książkę na okres jednego tygodnia. Zachęcamy do regularnych wizyt, aby odkrywać nowe historie i pogłębiać swoją wiedzę.
  3. Łatwy dostęp: Nasz regał z książkami znajduje się w szatni, aby umożliwić łatwy dostęp dla wszystkich dzieci. Nie ma potrzeby rejestrowania się czy płacenia opłat członkowskich – wystarczy wybrać interesującą książkę i cieszyć się czytaniem!
  4. Przyjazna atmosfera: Chcemy, aby każde dziecko czuło się tu komfortowo i swobodnie. Nasza biblioteka jest miejscem, gdzie można spędzić czas w miłej atmosferze, zanurzyć się w światy książek i rozwijać umiejętności czytania.

Jak korzystać z Biblioteki?

1. Wybierz książkę: Przeglądaj nasz regał i wybierz książkę, która Cię interesuje.
  2. Zapisz się: Zanotuj indeks książki (widoczny na okładce / na pierwszej stronie wewnątrz) oraz swoje imię i nazwisko w zeszycie wypożyczeń (znajdującym się na regale).
  3. Ciesz się czytaniem: Zabierz wybraną książkę do domu i ciesz się jej lekturą przez cały tydzień.
  4. Zwróć książkę: Po tygodniu przynieś książkę z powrotem do naszej biblioteki, aby inni mogli również z niej skorzystać.

Zapraszamy do odwiedzenia naszej Biblioteki i dołączenia do naszej czytelniczej społeczności! Jeśli masz jakiekolwiek pytania, nie wahaj się z nami skontaktować.

Drugie życie książki!

Zapraszamy Was do przekazania używanych książek, które już nie są potrzebne Waszym dzieciom, ale są w wystarczającym stanie, aby mogły cieszyć kolejne pokolenia małych czytelników. Dajmy tym książkom drugie życie i możliwość kontynuowania swojej przygody w nowym miejscu!

Chętnie przyjmiemy książki dla dzieci w wieku przedszkolnym: Baśnie, opowieści, książeczki z ilustracjami – wszystko, co może zainteresować naszych najmłodszych czytelników. Ale na naszym regale, znajdzie się także miejsce na wszelakie poradniki o dzieciach dla rodziców. Przyjmiemy książki noszące ślady używania, ale upewnijcie się, że książki, które przekazujecie, są w odpowiednim stanie do dalszego użytku, zwłaszcza - bez wyrwanych stron.

Książki, które chcesz nam przekazać - po prostu pozostaw u opiekuna swojej grupy. Książki zostaną odpowiednio zindeksowane, opieczętowane i znajdą swoje miejsce na naszym regale. Pieczę nad biblioteką sprawuje Pani Dorota.

Dziękujemy Wam za każdą przekazaną książkę! Wasza hojność sprawi, że nasza przedszkolna biblioteka stanie się jeszcze bogatsza w skarby literatury dla najmłodszych. Wierzymy, że każda książka, którą przekażecie, otworzy drzwi do nowych światów dla naszych dzieci.