Ogród
21 maj, 2024

Rada Rodziców

Autor

Podsumowanie prac w ogrodzie - Maj 2024

W kwietniu i maju - prace nad realizacją projektu Ogród Przedszkolaka - nabrały niesamowitego tempa.
Jeszcze nie tak dawno, ogród wyglądał o tak:

Cały teren został uporządkowany, jest bezpieczny dla dzieci, stanowi podwale do dalszych działań - tym razem ze strony naszych przedszkolaków. Zwieńczeniem wszystkich prac było zasianie trawy późną jesienią 2023 roku.

Udało nam się (przy pomocy niezastąpionych Rodziców) - zmontować szklarnię, do której zakupiliśmy 4 drewniane skrzynie inspekcyjne, zakupione zostały narzędzia ogrodnicze i konewki - w rozmiarze dziecięcym, idealne dopasowane do małych rączek dzieci. Zakupiliśmy także profesjonalne rękawiczki ogrodnicze - także dopasowane do malutkich rączek dzieci.

Zakupione zostało ponad 1,000 litrów ziemi ogrodowej, co pozwoliło na wykonanie nasadzeń w skrzyniach zarówno w ogrodzie jak i bezpośrednio w szklarni.

W ogrodzie rosną już rzodkiewki, szczypiorek, fasolka, ogórki, truskawki i poziomki, różne gatunki pomidorów. Posadziliśmy także mnóstwo ziół takich jak bazylia, mięta, tymianek, rozmaryn. Z tego wszystkiego, nasza wspaniała Pani Kucharka - będzie czarować przepyszne dania w kuchni. Dzieci już miały okazję spróbowania szczypiorku, który pięknie im wyrósł w ogrodzie - na śniadanie do twarożku.

Aby wspomóc uprawę, zakupiliśmy także kokony pszczół murarek, dzięki którym wszystkie nasadzenia mają szansę dać plony. Pszczoły przetrwały przymrozki i już pomagają nam w ogrodzie. Pamiętajmy - pszczoły te nie mają żądeł i są całkowicie bezpieczne dla dzieci, nie obawiajmy się ich obecności w przedszkolnym ogrodzie.

W ogrodzie znajdują się także ławki, przy których dzieci chętnie spędzają czas w oczekiwaniu na swoją kolej w podlewaniu ogródka, ale też przy tych stołach odbywają się także zajęcia dydaktyczne dla Przedszkolaków.

Przedszkole nr 82 - Mali Ogrodnicy w Poznaniu